FANDOM


Liga Europejska – to coroczne zawody, w których biorą udział męskie reprezentacje państw europejskich. Na wzór Ligi Światowej do fazy finałowej przechodzą najlepsze zespoły z poszczególnych grup. Rozgrywana jest od 2004 roku.

Wobec rozgrywek Ligi Światowej, rozgrywki Ligi Europejskiej stanowią drugą klasę rozgrywek międzynarodowych, gdyż w niej występują niżej notowane europejskie reprezentacje siatkarskie. Począwszy od 2010 roku zwycięzca rozgrywek Ligi Europejskiej uzyskuje prawo do udziału w eliminacjach do Ligi Światowej.

2015 Edit

Uczestnicy

Grupa A

Grupa B
Austria (22) Białoruś (23)
Dania (26) Chorwacja (23)
Estonia (18) Grecja (17)
Izrael (28) Rumunia (27)
Macedonia (20) Słowenia (11)
Polska (4) Turcja (13)

2014 Edit

Grupa A

# Kraj Punkty Mecze Sety
1. Turcja 29 10-2 34:13
2. Bułgaria 22 8-4 28:19
3. Azerbejdżan 20 6-6 26:15
4. Słowenia 1 0-12 5:36

Pierwszy Turniej: Turcja
TUR: 1. Önal 2. Dalbeler 4. Güler 5. Avci 6. Uslupehlivan 7. Tokatlioglu 12. Calik 13. Özsoy 15. Arslan 16. Cansu 18. Karakoyun 19. Alikaya 20. Akman 21. Kalac
BUL: 1. Nenova 2. Nikolova D. 3. Kamenova 4. Kitipova 5. Rabadzhieva 7. Koeva 10. Tsekova 11. Ruseva 12. Karakasheva 13. Filipova M. 17. Filipova S. 18. Nikolova E. 19. Todorova M. 22. Todorova Z.
AZE: 2. Kovalenko 3. Gurbanova 4. Parkhomenko O. 5. Aliyeva O. 7. Parkhomenko E. 8. Gasimova 9. Mammadova N. 10. Aghayeva 13. Mammadova V. 14. Kudakova 15. Karimova 16. Kiselyova 17. Rahimova 18. Prupas
SLO: 1. Cvetanovic 4. Kavcic 5. Ajnihar 6. Medved 7. Iglicar 8. Zdovc 9. Borovinsek 10. Valencic 13. Jerala 14. Kocar 15. Hutinski 16. Potokar 17. Mlakar 19. Kucej

TUR - SLO 3:0 (25:17; 25;14; 25:21)
TUR: Önal (11), Avci (4), Uslupehlivan (4), Tokatlioglu (18), Alikaya (1), Kalac (7), Dalbeler (l) oraz Calik (9), Karakoyun
SLO: Cvetanovic (11), Iglicar (7), Borovinsek (5), Kocar, Hutinski (7), Potokar (7), Medved (l) oraz Ajnihar, Zdovc (2), Jerala, Mlakar (3)

BUL - AZE 1:3 (25:22; 24:26; 19:25; 17:25)
BUL: Kitipova (4), Rabadzhieva (6), Ruseva (9), Karakasheva (6), Filipova S. (8), Nikolova E. (15), Filipova M. (l) oraz Nenova, Nikolova D. (3), Tsekova
AZE: Kovalenko (7), Gurbanova (7), Parkhomenko O. (2), Mammadova N. (17), Aghayeva (16), Kudakova (6), Mammadova V. (l) oraz Kiselyova (l)

TUR - AZE 3:2 (21:25; 25:23; 27:25; 20:25; 15:9)
TUR: Önal (12), Avci (5), Tokatlioglu (25), Calik (18), Cansu (14), Alikaya (3), Dalbeler (l) oraz Uslupehlivan (6), Özsoy (3), Karakoyun
AZE: Kovalenko (9), Gurbanova (11), Parkhomenko O. (6), Mammadova N. (27), Aghayeva (15), Kudakova (10), Mammadova V. (l) oraz Aliyeva O. (2), Gasimova, Kiselyova (l), Rahimova (3)

BUL - SLO 3:0 (25:12; 25:15; 25:17)
BUL: Kitipova (7), Rabadzhieva (11), Koeva (6), Karakasheva (8), Nikolova E. (7), Todorova M. (8), Filipova M. (l) oraz Nenova, Nikolova D., Tsekova (5)
SLO: Cvetanovic (8), Iglicar (2), Borovinsek (2), Kocar (1), Hutinski (8), Potokar (8), Medved (l) oraz Kavcic, Ajnihar, Zdovc (3), Jerala, Mlakar (1)

TUR - BUL 3:2 (18:25; 25:21; 25:21; 24:26; 16:14)
TUR: Önal (13), Avci (7), Tokatlioglu (20), Calik (4), Cansu (22), Alikaya (5), Dalbeler (l) oraz Uslupehlivan (22)
BUL: Kitipova (4), Rabadzhieva (21), Ruseva (15), Karakasheva (13), Filipova S. (13), Nikolova E. (19), Filipova M. (l) oraz Nenova, Nikolova D. (1), Tsekova

AZE - SLO 3:0 (25:23; 25:19; 25:19)
AZE: Kovalenko (10), Gurbanova (7), Parkhomenko O. (3), Aghayeva (8), Kudakova (6), Rahimova (12), Mammadova V. (l) oraz Aliyeva O. (4), Gasimova, Kiselyova (l)
SLO: Cvetanovic (4), Zdovc (5), Borovinsek (6), Kocar, Hutinski (3), Potokar (13), Medved (l) oraz Kavcic (3), Ajnihar, Mlakar (6)

Drugi Turniej: Bulgaria
TUR: 1. Önal 2. Dalbeler 3. Karadayi 5. Avci 7. Tokatlioglu 8. Toksoy 10. Sonsirma 11. Aydemir 12. Calik 13. Özsoy 14. Erdem 16. Cansu 17. Demir 19. Alikaya
BUL: 2. Nikolova D. 3. Kamenova 4. Kitipova 5. Rabadzhieva 6. Zarkova 7. Koeva 9. Debarlieva 10. Tsekova 11. Ruseva 12. Karakasheva 13. Filipova M. 17. Filipova S. 18. Nikolova E. 22. Todorova Z.
AZE: 2. Kovalenko 3. Gurbanova 4. Parkhomenko O. 5. Aliyeva O. 7. Parkhomenko E. 8. Gasimova 9. Mammadova N. 10. Aghayeva 13. Mammadova V. 14. Kudakova 15. Karimova 16. Kiselyova 17. Rahimova 18. Prupas
SLO: 1. Cvetanovic 4. Kavcic 5. Ajnihar 6. Medved 7. Iglicar 8. Zdovc 9. Borovinsek 10. Valencic 13. Jerala 14. Kocar 15. Hutinski 16. Potokar 17. Mlakar 19. Kucej

TUR - SLO 3:0 (25:23; 25:17; 25:16)
TUR: Tokatlioglu (7), Sonsirma (11), Aydemir (2), Erdem (7), Cansu (7), Demir (15), Dalbeler (l) oraz Önal (2)
SLO: Cvetanovic (9), Iglicar (8), Borovinsek (8), Kocar, Hutinski (5), Potokar (7), Medved (l) oraz Kavcic (1), Ajnihar, Mlakar (3)

BUL - AZE 3:2 (25:15; 25:21; 25:27; 22:25; 15:13)
BUL: Kitipova (5), Rabadzhieva (27), Ruseva (10), Karakasheva (9), Filipova S. (16), Nikolova E. (15), Filipova M. (l) oraz Nikolova D. (5), Zarkova (1), Debarlieva (1), Tsekova (2)
AZE: Kovalenko (13), Gurbanova (9), Parkhomenko O. (3), Mammadova N. (22), Aghayeva (3), Kudakova (7), Mammadova V. (l) oraz Aliyeva O. (1), Parkhomenko E., Gasimova, Kiselyova (l), Rahimova (8)

TUR - AZE 3:2 (23:25; 25:17; 25:19; 18:25; 15:8)
TUR: Tokatlioglu (8), Toksoy (11), Sonsirma (24), Aydemir (1), Erdem (14), Demir (30), Karadayi (l) oraz Önal (2), Dalbeler (l)
AZE: Kovalenko (9), Gurbanova (15), Parkhomenko O. (4), Mammadova N. (19), Aghayeva (14), Kudakova (15), Mammadova V. (l) oraz Gasimova, Kiselyova (l), Rahimova

BUL - SLO 3:1 (26:24; 22:25; 25:18; 25:17)
BUL: Nikolova D. (7), Zarkova (17), Koeva (6), Debarlieva (2), Tsekova (8), Karakasheva (11), Todorova Z. (l) oraz Kamenova, Kitipova (2), Ruseva (7), Nikolova E. (3)
SLO: Cvetanovic (13), Ajnihar (3), Iglicar (15), Borovinsek (7), Hutinski (5), Potokar (6), Medved (l) oraz Kavcic (3), Zdovc (1), Kocar, Mlakar (1)

TUR - BUL 3:0 (25:15; 25:17; 25:21)
TUR: Tokatlioglu (7), Toksoy (8), Sonsirma (15), Aydemir, Erdem (7), Demir (8), Karadayi (l) oraz Calik (4), Alikaya
BUL: Kitipova, Rabadzhieva (17), Zarkova (6), Karakasheva, Filipova S. (2), Nikolova E. (7), Filipova M. (l) oraz Nikolova D. (2), Debarlieva, Tsekova, Ruseva (1)

AZE - SLO 3:1 (25:22; 23:25; 25:17; 25:20)
AZE: Kovalenko (9), Gurbanova (8), Parkhomenko O. (2), Aghayeva (21), Kudakova (5), Rahimova (15), Mammadova V. (l) oraz Aliyeva O. (1), Gasimova, Kiselyova (l)

Trzeci Turniej: Azerbejdżan
TUR: 1. Önal 2. Dalbeler 3. Karadayi 5. Avci 7. Tokatlioglu 8. Toksoy 10. Sonsirma 11. Aydemir 12. Calik 13. Özsoy 14. Erdem 16. Cansu 17. Demir 19. Alikaya
BUL: 1. Nenova 2. Nikolova D. 3. Kamenova 4. Kitipova 5. Rabadzhieva 6. Zarkova 10. Tsekova 11. Ruseva 12. Karakasheva 13. Filipova M. 17. Filipova S. 18. Nikolova E. 19. Todorova M. 22. Todorova Z.
AZE: 2. Kovalenko 3. Gurbanova 4. Parkhomenko O. 5. Aliyeva O. 7. Parkhomenko E. 8. Gasimova 9. Mammadova N. 10. Aghayeva 13. Mammadova V. 14. Kudakova 15. Karimova 16. Kiselyova 17. Rahimova 18. Prupas
SLO: 1. Cvetanovic 4. Kavcic 5. Ajnihar 6. Medved 7. Iglicar 8. Zdovc 9. Borovinsek 10. Valencic 13. Jerala 14. Kocar 15. Hutinski 16. Potokar 17. Mlakar 19. Kucej

TUR - SLO 3:0 (25:21; 27:25; 25:22)
TUR: Önal (7), Avci (6), Calik (15), Özsoy (10), Cansu (18), Alikaya (2), Karadayi (l) oraz Sonsirma (1), Aydemir, Demir (2)
SLO: Cvetanovic (13), Ajnihar (3), Zdovc (8), Borovinsek (4), Hutinski (7), Potokar (12), Medved (l) oraz Kocar, Mlakar

BUL - AZE 3:0 (25:18; 25:15; 25:21)
BUL: Kitipova (4), Rabadzhieva (8), Ruseva (6), Karakasheva (6), Filipova S. (6), Nikolova E. (19), Filipova M. (l) oraz Nikolova D., Zarkova (1)
AZE: Kovalenko (1), Parkhomenko O. (4), Aliyeva O. (3), Mammadova N. (10), Aghayeva (6), Kudakova (3), Mammadova N. (l) oraz Parkhomenko E. (3), Gasimova, Kiselyova (l), Rahimova (1), Prupas (3)

TUR - AZE 3:0 (25:19; 25:20; 25:23)
TUR: Tokatlioglu (13), Sonsirma (16), Aydemir (1), Erdem (10), Cansu (8), Demir (16), Karadayi (l)
AZE: Kovalenko (5), Parkhomenko O., Mammadova N. (8), Aghayeva (8), Kudakova (3), Rahimova (15), Mammadova V. (l) oraz Aliyeva O., Parkhomenko E. (1), Gasimova, Kiselyova, Prupas (2)

BUL - SLO 3:0 (25:23; 25:21; 25:23)
BUL: Nenova (3), Nikolova D. (8), Rabadzhieva (9), Zarkova (14), Tsekova (15), Todorova M. (8), Filipova M. (l) oraz Kitipova, Nikolova E. (3), Todorova Z. (l)
SLO: Cvetanovic (17), Ajnihar, Iglicar (7), Borovinsek (7), Hutinski (4), Potokar (9), Medved (l) oraz Kavcic (1), Zdovc, Kocar, Mlakar

TUR - BUL 2:3 (23:25; 25:17; 27:25; 21:25; 18:20)
TUR: Tokatlioglu (17), Toksoy (13), Sonsirma (16), Aydemir (5), Erdem (15), Demir (19), Karadayi (l) oraz Önal, Calik (3), Alikaya
BUL: Kitipova (3), Rabadzhieva (24), Ruseva (15), Karakasheva (7), Filipova S. (14), Nikolova E. (21), Filipova M. (l) oraz Nenova, Nikolova D., Zarkova, Tsekova

AZE - SLO 3:2 (25:18; 25:17; 23:25; 26:28; 15:8)
AZE: Kovalenko (16), Parkhomenko E. (7), Gasimova (4), Aghayeva (33), Rahimova (14), Prupas (10), Kiselyova (l) oraz Parkhomenko O., Mammadova N. (4), Kudakova (1)
SLO: Cvetanovic (25), Ajnihar (2), Iglicar (13), Borovinsek (7), Hutinski (10), Potokar (17), Medved (l) oraz Kavcic, Zdovc, Kocar, Mlakar

Czwarty Turniej: Słowenia
TUR: 1. Önal 2. Dalbeler 3. Karadayi 5. Avci 6. Uslupehlivan 7. Tokatlioglu 8. Toksoy 10. Sonsirma 11. Aydemir 13. Özsoy 14. Erdem 16. Cansu 17. Demir 19. Alikaya
BUL: 1. Nenova 2. Nikolova D. 3. Kamenova 4. Kitipova 5. Rabadzhieva 6. Zarkova 10. Tsekova 11. Ruseva 12. Karakasheva 13. Filipova M. 17. Filipova S. 18. Nikolova E. 19. Todorova M. 22. Todorova Z.
AZE: 2. Kovalenko 3. Gurbanova 4. Parkhomenko O. 5. Aliyeva O. 7. Parkhomenko E. 8. Gasimova 9. Mammadova N. 10. Aghayeva 13. Mammadova V. 14. Kudakova 15. Karimova 16. Kiselyova 17. Rahimova 18. Prupas
SLO: 1. Cvetanovic 4. Kavcic 5. Ajnihar 6. Medved 7. Iglicar 8. Zdovc 9. Borovinsek 10. Valencic 13. Jerala 14. Kocar 15. Hutinski 16. Potokar 17. Mlakar 19. Kucej

TUR - SLO 3:0 (25:23; 25:23; 25:16)
TUR: Önal (7), Avci (7), Uslupehlivan (7), Toksoy (13), Özsoy (12), Alikaya (5), Dalbeler (l) oraz Aydemir (1), Demir (5)
) SLO: Cvetanovic (7), Ajnihar (2), Iglicar (5), Borovinsek (8), Hutinski (5), Potokar (16), Medved (l) oraz Kavcic (1), Zdovc (3), Jerala, Kocar, Mlakar (2)

BUL - AZE 3:2 (19:25; 25:15; 25:22; 20:25: 16:14)
BUL: Kitipova (7), Rabadzhieva (16), Ruseva (17), Karakasheva (10), Filipova S. (16), Nikolova E. (19), Filipova M. (l) oraz Nenova, Nikolova D., Zarkova, Tsekova (2)
AZE: Kovalenko (7), Gurbanova (17), Parkhomenko O. (3), Mammadova N. (27), Aghayeva (13), Kudakova (12), Mammadova V. (l) oraz Aliyeva O. (1), Gasimova, Kiselyova (l)

TUR - AZE 2:3 (17:25; 25:22; 26:28; 25:12; 12:15)
TUR: Tokatlioglu (14), Toksoy (12), Sonsirma (3), Aydemir (3), Erdem (12), Demir (20), Karadayi (l) oraz Önal (4), Uslupehlivan, Özsoy (2), Cansu, Alikaya
AZE: Kovalenko (12), Gurbanova (14), Parkhomenko O., Mammadova N. (33), Aghayeva (15), Kudakova (6), Mammadova V. (l) oraz Parkhomenko E., Gasimova (2), Kiselyova (l), Rahimova (1)

BUL - SLO 3:0 (25:19; 25:21; 25:21)
BUL: Nenova (2), Nikolova D. (7), Zarkova (18), Tsekova (15), Karakasheva (10), Todorova M. (6), Todorova Z. (l)
SLO: Cvetanovic (5), Ajnihar, Zdovc (11), Borovinsek (8), Hutinski (4), Potokar (12), Medved (l) oraz Kavcic, Kocar, Mlakar (5)

TUR - BUL 3:1 (19:25; 25:22; 25:16; 25:18)
TUR: Tokatlioglu (1), Toksoy (9), Sonsirma (9), Aydemir (3), Erdem (7), Demir (4), Karadayi (l) oraz Uslupehlivan (9), Özsoy (14)
BUL: Kitipova (2), Rabadzhieva (7), Ruseva (6), Karakasheva, Filipova S. (10), Nikolova E. (15), Filipova M. (l) oraz Nenova, Nikolova D. (3), Zarkova (3)

AZE - SLO 3:1 (22:25; 25:13; 26:24; 25:22)
AZE: Kovalenko (15), Gurbanova (12), Gasimova (1), Aghayeva (12), Kudakova (3), Rahimova (3), Mammadova V. (l) oraz Parkhomenko O., Aliyeva O., Parkhomenko E. (1), Mammadova N. (7), Kiselyova (l)
SLO: Cvetanovic (11), Kavcic (4), Ajnihar (1), Zdovc (3), Borovinsek (6), Potokar (9), Medved (l) oraz Iglicar (5), Kocar, Mlakar (1)

Best Scorer: Natalya Mammadova, AZE (174)
Best Spiker: Emilija Nikolova, BUL (52%)
Best Blocker: Hristina Ruseva, BUL (47)
Best Server: Dobriana Rabadzhieva, BUL (17)
Best Setter: Naz Aydemir, TUR
Best Receiver: Anastasiya Gurbanova, AZE
Best Digger: Oksana Kiselyova, AZE

Grupa B

# Kraj Punkty Mecze Sety
1. Niemcy 32 11-1 35:9
2. Polska 25 9-3 32:15
3. Hiszpania 10 3-9 14:31
4. Grecja 5 1-11 11:33

Pierwszy Turniej: Niemcy
GER: 1. Dürr 2. Weiss 3. Hanke 4. Brinker 5. Karg 8. Kauffeldt 9. Ssuschke-Voigt 11. Fürst 12. Beier 14. Kozuch 15. Thomsen 17. Aulenbrock 21. Geerties 22. Izquierdo
POL: 2. Baldyga 3. Grejman 4. Kajzer 5. Kakolewska 9. Kurnikowska 10. Tomsia 11. Medynska 12. Trojan 15. Lukasik 16. Kaczorowska 17. Kaliszuk 18. Lyszkiewicz 19. Korabiec 21. Polec
ESP: 1. Castano 3. Aranda 4. Correa 5. Collar 6. Conte 7. Fernandez 8. Sanchez D. 9. Lamas 10. Oliveira 11. Gonzalez J. 13. Gonzalez H. 14. Rivero 18. Lopez 19. Sanchez N.
GRE: 1. Vasilantwnaki 2. Rogka 3. Kosma 4. Koutouxidou 5. Totsidou 6. Dioti 7. Goudimenko 8. Kiosi 9. Kavatha 11. Lamprinidou 13. Giota 15. Nomikou 16. Teza 18. Sakkoula

GER - GRE 3:0 (25:21; 25:17; 25:20)
GER: Hanke (4), Brinker (10), Karg (7), Fürst (13), Beier (8), Kozuch (7), Dürr (l)
GRE: Koutouxidou (1), Totsidou (4), Kiosi (8), Lamprinidou (6), Giota (3), Nomikou (16), Rogka (l) oraz Vasilantwnaki (1), Teza, Sakkoula

POL - ESP 3:2 (25:20; 23:25; 25:27; 25:22; 15:6)
POL: Baldyga (5), Kakolewska (17), Kurnikowska (14), Tomsia (22), Kaczorowska (4), Polec (1), Medynska (l) oraz Grejman (8), Kajzer, Lukasik (5), Kaliszuk (2), Lyszkiewicz (1)
ESP: Correa (7), Collar (16), Fernandez (16), Lamas (2), Gonzalez H. (6), Rivero (31), Castano (l) oraz Aranda, Sanchez N.

GER - ESP 3:0 (25:18; 25:18; 25:22)
GER: Hanke (7), Brinker (5), Karg (12), Fürst (3), Beier (17), Kozuch (10), Dürr (l) oraz Ssuschke-Voigt (5), Aulenbrock (4), Izquierdo (5)
ESP: Correa, Collar (7), Fernandez (7), Lamas (3), Gonzalez H. (7), Rivero (14), Castano (l) oraz Gonzalez J. (3), Lopez

POL - GRE 3:1 (17:25; 25:14; 26:24; 25:20)
POL: Baldyga (3), Grejman (7), Kakolewska (9), Kurnikowska (1), Tomsia (13), Lukasik (8), Medynska (l) oraz Kajzer (1), Trojan, Kaczorowska (2), Kaliszuk (3), Lyszkiewicz (10)
GRE: Koutouxidou (2), Totsidou (7), Kiosi (14), Lamprinidou (5), Giota (5), Nomikou (10), Rogka (l) oraz Vasilantwnaki (3), Teza, Sakkoula

GER - POL 3:0 (25:23; 25:23; 25:21)
GER: Hanke (3), Brinker (17), Karg (6), Fürst (9), Beier (6), Kozuch (12), Dürr (l) oraz Weiss, Ssuschke-Voigt (4), Aulenbrock, Geerties (1), Izquierdo (1)
POL: Baldyga, Grejman (11), Kakolewska (7), Tomsia (9), Lukasik (2), Lyszkiewicz (4), Medynska (l) oraz Kajzer (3), Kurnikowska (7), Trojan (5), Kaczorowska (2), Kaliszuk

ESP - GRE 3:2 (15:25; 22:25; 27:25; 25:23; 15:7)
ESP: Collar (20), Fernandez (16), Lamas (2), Gonzalez J. (7), Gonzalez H. (8), Rivero (24), Castano (l) oraz Aranda, Correa (1), Sanchez D., Lopez, Sanchez N. (2)
GRE: Koutouxidou (3), Totsidou (11), Kiosi (7), Lamprinidou (15), Giota (7), Nomikou (17), Rogka (l) oraz Vasilantwnaki (14), Dioti (2), Teza, Sakkoula

Drugi Turniej: Polska
GER: 1. Dürr 2. Weiss 3. Hanke 4. Brinker 5. Karg 8. Kauffeldt 9. Ssuschke-Voigt 11. Fürst 12. Beier 14. Kozuch 15. Thomsen 17. Aulenbrock 21. Geerties 22. Izquierdo
POL: 1. Tokarska 2. Baldyga 3. Grejman 5. Kakolewska 9. Kurnikowska 10. Tomsia 11. Medynska 12. Trojan 14. Wolosz 15. Lukasik 18. Lyszkiewicz 19. Korabiec 20. Chojnacka 22. Smarzek
ESP: 1. Castano 3. Aranda 4. Correa 5. Collar 6. Conte 7. Fernandez 8. Sanchez D. 9. Lamas 10. Oliveira 11. Gonzalez J. 13. Gonzalez H. 14. Rivero 18. Lopez 19. Sanchez N.
GRE: 1. Vasilantwnaki 2. Rogka 3. Kosma 4. Koutouxidou 5. Totsidou 6. Dioti 7. Goudimenko 8. Kiosi 9. Kavatha 11. Lamprinidou 13. Giota 15. Nomikou 16. Teza 18. Sakkoula

GER - GRE 3:0 (25:19; 25:22; 25:22)
GER: Hanke (2), Brinker (7), Karg (14), Fürst (9), Beier (8), Kozuch (8), Thomsen (l) oraz Weiss, Kauffeldt (3), Aulenbrock
GRE: Koutouxidou, Totsidou (4), Kiosi (7), Lamprinidou (7), Giota, Nomikou (5), Rogka (l) oraz Vasilantwnaki (1), Dioti (3), Kavatha (4), Teza, Sakkoula

POL - ESP 3:1 (25:15; 21:25; 25:19; 25:20)
POL: Tokarska (8), Grejman (18), Kakolewska (5), Tomsia (11), Wolosz (3), Lyszkiewicz (2), Medynska (l) oraz Baldyga, Kurnikowska (6), Lukasik (2), Smarzek (2)
ESP: Collar (4), Fernandez (14), Lamas (1), Gonzalez J. (6), Gonzalez H. (3), Rivero (13), Castano (l) oraz Aranda, Lopez, Sanchez N. (4)

GER - ESP 3:2 (20:25; 25:23; 25:18; 25:27; 15:11)
GER: Weiss (3), Karg (12), Ssuschke-Voigt (18), Beier (22), Kozuch (17), Izquierdo (11), Thomsen (l) oraz Hanke (3), Aulenbrock, Geerties (2)
ESP: Collar (14), Fernandez (21), Lamas (2), Gonzalez J. (8), Gonzalez H. (11), Rivero (20), Castano (l) oraz Aranda, Lopez, Sanchez D. (1)

POL - GRE 3:0 (25:17; 25:20; 25:19)
POL: Tokarska (13), Grejman (15), Kakolewska (5), Kurnikowska (8), Tomsia (10), Wolosz (5), Korabiec (l) oraz Baldyga, Lyszkiewicz (3), Smarzek (1)
GRE: Koutouxidou, Totsidou (2), Kiosi (5), Kavatha (5), Lamprinidou (9), Nomikou (14), Rogka (l) oraz Vasilantwnaki (5), Kosma, Giota, Teta, Sakkoula

GER - POL 2:3 (25:19; 25:23: 22:25; 22:25; 9:15)
GER: Hanke (3), Brinker (13), Karg (6), Fürst (15), Beier (7), Kozuch (25), Thomsen (l) oraz Weiss, Ssuschke-Voigt (8), Aulenbrock, Geerties (3), Izquierdo
POL: Tokarska (14), Grejman (6), Kakolewska (17), Kurnikowska (1), Tomsia (27), Wolosz (3), Medynska (l) oraz Baldyga (1), Lukasik (2), Lyszkiewicz (7), Chojnacka (10), Smarzek (1)

ESP - GRE 3:1 (25:21; 19:25; 28:26; 25:22)
ESP: Collar (18), Fernandez (12), Lamas, Gonzalez J. (6), Gonzalez H. (12), Rivero (10), Castano (l) oraz Aranda, Conte (1), Oliveira, Lopez, Sanchez N.
GRE: Koutouxidou (1), Totsidou (6), Kiosi (5), Kavatha (6), Lamprinidou (10), Nomikou (10), Rogka (l) oraz Vasilantwnaki (13), Teza (1), Sakkoula

Trzeci Turniej: Hiszpania
GER: 1. Dürr 2. Weiss 3. Hanke 4. Brinker 5. Karg 8. Kauffeldt 9. Ssuschke-Voigt 11. Fürst 12. Beier 14. Kozuch 15. Thomsen 17. Aulenbrock 21. Geerties 22. Izquierdo
POL: 1. Tokarska 2. Baldyga 3. Grejman 5. Kakolewska 6. Wojcik 9. Kurnikowska 10. Tomsia 11. Medynska 12. Trojan 14. Wolosz 15. Lukasik 19. Korabiec 20. Chojnacka 22. Smarzek
ESP: 1. Castano 3. Aranda 4. Correa 5. Collar 6. Conte 7. Fernandez 8. Sanchez D. 9. Lamas 10. Oliveira 11. Gonzalez J. 13. Gonzalez H. 14. Rivero 18. Lopez 19. Sanchez N.
GRE: 1. Vasilantwnaki 2. Rogka 3. Kosma 4. Koutouxidou 5. Totsidou 6. Dioti 7. Goudimenko 8. Kiosi 9. Kavatha 11. Lamprinidou 13. Giota 15. Nomikou 16. Teza 18. Sakkoula

GER - GRE 3:0 (25:19; 25:22; 25:22)
GER: Weiss (2), Kauffeldt (13), Ssuschke-Voigt (8), Aulenbrock (9), Geerties (10), Izquierdo (14), Thomsen (l) oraz Hanke (3), Kozuch (1)
GRE: Vasilantwnaki (9), Kosma (5), Koutouxidou, Kavatha (2), Lamprinidou (6), Nomikou (16), Rogka (l) oraz Totsidou (1), Goudimenko (3), Kiosi (1), Teza, Sakkoula

POL - ESP 3:0 (25:15; 27:25; 25:21)
POL: Tokarska (5), Grejman (7), Kakolewska (7), Tomsia (9), Wolosz (5), Chojnacka (8), Medynska (l) oraz Baldyga (2), Wojcik, Kurnikowska (4), Lukasik (1), Smarzek (2)
ESP: Collar (7), Fernandez (9), Lamas (1), Gonzalez J. (3), Gonzalez H. (3), Rivero (15), Castano (l) oraz Aranda, Conte (5), Sanchez D. (3)

GER - ESP 3:0 (25:22; 25:19; 25:19)
GER: Weiss (1), Brinker (14), Ssuschke-Voigt (11), Fürst (10), Beier (8), Kozuch (14), Thomsen (l)
ESP: Collar (5), Fernandez (12), Lamas, Gonzalez J. (4), Gonzalez H. (8), Rivero (12), Castano (l) oraz Aranda, Sanchez N. (3)

POL - GRE 3:0 (25:18; 25:17; 26:24)
POL: Tokarska (7), Grejman (7), Wojcik (15), Trojan (9), Wolosz (4), Smarzek (20), Korabiec (l) oraz Baldyga, Tomsia (1)
GRE: Vasilantwnaki (10), Kosma (5), Koutouxidou, Kavatha (4), Lamprinidou (7), Nomikou (14), Rogka (l) oraz Kiosi (2), Teza

GER - POL 3:2 (25:22; 17:25; 25:23; 29:31; 15:12)
GER: Weiss (3), Brinker (33), Ssuschke-Voigt (13), Fürst (15), Beier (11), Kozuch (17), Thomsen (l) oraz Hanke (1), Karg, Aulenbrock (1), Geerties, Izquierdo
POL: Tokarska (16), Grejman (17), Kakolewska (12), Wojcik (15), Tomsia (3), Wolosz (3), Medynska (l) oraz Baldyga, Kurnikowska (1), Smarzek (7)

ESP - GRE 3:1 (25:19; 21:25; 25:22; 25:22)
ESP: Collar (10), Fernandez (9), Lamas (8), Gonzalez J. (10), Gonzalez H. (11), Rivero (17), Castano (l) oraz Aranda, Sanchez N.
GRE: Vasilantwnaki (12), Kosma (3), Koutouxidou (2), Kavatha (7), Lamprinidou (6), Nomikou (10), Rogka (l) oraz Totsidou (4), Goudimenko, Kiosi (2), Teza, Sakkoula

Czwarty Turniej: Grecja
GER: 1. Dürr 2. Weiss 3. Hanke 4. Brinker 5. Karg 8. Kauffeldt 9. Ssuschke-Voigt 11. Fürst 12. Beier 14. Kozuch 15. Thomsen 17. Aulenbrock 21. Geerties 22. Izquierdo
POL: 1. Tokarska 2. Baldyga 3. Grejman 5. Kakolewska 6. Wojcik 10. Tomsia 11. Medynska 12. Trojan 13. Strozik 14. Wolosz 15. Lukasik 16. Kaczorowska 19. Korabiec 22. Smarzek
ESP: 1. Castano 3. Aranda 4. Correa 5. Collar 6. Conte 7. Fernandez 8. Sanchez D. 9. Lamas 10. Oliveira 11. Gonzalez J. 13. Gonzalez H. 14. Rivero 18. Lopez 19. Sanchez N.
GRE: 1. Vasilantwnaki 2. Rogka 3. Kosma 4. Koutouxidou 5. Totsidou 6. Dioti 7. Goudimenko 8. Kiosi 9. Kavatha 11. Lamprinidou 13. Giota 15. Nomikou 16. Teza 18. Sakkoula

GER - GRE 3:1 (25:23; 19:25; 26:24; 25:21)
GER: Weiss (2), Brinker (9), Karg (6), Ssuschke-Voigt (10), Beier (5), Kozuch (15), Dürr (l) oraz Hanke (2), Kauffeldt, Izquierdo (1)
GRE: Vasilantwnaki (12), Kosma (6), Koutouxidou (3), Kavatha (4), Lamprinidou (7), Nomikou (14), Rogka (l) oraz Kiosi (3), Teza

POL - ESP 3:0 (25:15; 25:12; 25:18)
POL: Tokarska (12), Grejman (4), Kakolewska (4), Wojcik (8), Tomsia (3), Wolosz (1), Korabiec (l) oraz Baldyga (2), Strozik (5), Lukasik (3), Kaczorowska (1), Smarzek (13)
ESP: Collar (1), Fernandez (8), Lamas (1), Gonzalez J. (2), Gonzalez H. (5), Rivero (9), Castano (l) oraz Aranda, Conte (2), Sanchez N. (5)

GER - ESP 3:0 (25:21; 25:16; 25:19)
GER: Weiss, Karg (13), Kauffeldt (7), Beier (10), Kozuch (10), Geerties (11), Dürr (l) oraz Aulenbrock, Izquierdo (3)
ESP: Collar (7), Fernandez (10), Lamas, Gonzalez J. (3), Gonzalez H. (7), Rivero (10), Castano (l) oraz Aranda, Conte, Sanchez N.

POL - GRE 3:2 (25:27; 25:21; 25:19; 23:25; 15:9)
POL: Tokarska (14), Grejman (12), Kakolewska (17), Wojcik (9), Tomsia (28), Wolosz (4), Medynska (l) oraz Baldyga, Strozik, Lukasik (1), Kaczorowska (3), Smarzek
GRE: Vasilantwnaki (15), Kosma (7), Koutouxidou (3), Kavatha (7), Lamprinidou (15), Nomikou (19), Rogka (l) oraz Totsidou, Goudimenko (1), Kiosi (3), Teza (1), Sakkoula

GER - POL 3:1 (25:21; 19:25; 26:24; 25:18)
GER: Weiss (1), Brinker (12), Karg (8), Fürst (16), Beier (10), Kozuch (14), Dürr (l) oraz Hanke (3), Geerties
POL: Tokarska (6), Grejman (16), Kakolewska (7), Wojcik (2), Tomsia (9), Wolosz (2), Medynska (l) oraz Baldyga (1), Strozik (4), Lukasik, Kaczorowska, Smarzek (1)

ESP - GRE 0:3 (22:25; 14:25; 19:25)
ESP: Collar (5), Conte (3), Fernandez (8), Lamas, Gonzalez H., Rivero (13), Castano (l) oraz Aranda, Oliveira (2), Gozalez J., Sanchez N. (1)
GRE: Vasilantwnaki (17), Kosma (7), Koutouxidou (1), Kavatha (6), Lamprinidou (13), Nomikou (14), Rogka (l)

Best Scorer: Jessica Rivero, ESP (188)
Best Spiker: Jessica Rivero, ESP (54%)
Best Blocker: Agnieszka Kakolewska, POL (58)
Best Server: Denise Hanke, GER (16)
Best Setter: Joanna Wolosz, POL
Best Receiver: Penny Rogka, GRE
Best Digger: Dorota Medynska, POL

Final Four: Turcja
TUR: 1. Önal 2. Dalbeler 3. Karadayi 5. Avci 6. Uslupehlivan 7. Tokatlioglu 8. Toksoy 10. Sonsirma 11. Aydemir 13. Özsoy 14. Erdem 16. Cansu 17. Demir 19. Alikaya
BUL: 1. Nenova 2. Nikolova D. 3. Kamenova 4. Kitipova 5. Rabadzhieva 6. Zarkova 7. Koeva 10. Tsekova 11. Ruseva 12. Karakasheva 13. Filipova M. 17. Filipova S. 18. Nikolova E. 22. Todorova Z.
GER: 1. Dürr 2. Weiss 3. Hanke 4. Brinker 5. Karg 8. Kauffeldt 9. Ssuschke-Voigt 11. Fürst 12. Beier 14. Kozuch 15. Thomsen 17. Aulenbrock 21. Geerties 22. Izquierdo
POL: 1. Tokarska 2. Baldyga 3. Grejman 5. Kakolewska 6. Wojcik 9. Kurnikowska 10. Tomsia 11. Medynska 12. Trojan 14. Wolosz 15. Lukasik 16. Kaczorowska 19. Korabiec 22. Smarzek

Półfinały
TUR - POL 3:0 (25:22; 25:19; 25:23)
TUR: Tokatlioglu (12), Toksoy (7), Sonsirma (12), Aydemir (2), Erdem (11), Demir (18), Karadayi (l) oraz Önal (1), Uslupehlivan (2), Alikaya
POL: Tokarska (6), Grejman (7), Kakolewska (6), Wojcik (9), Tomsia (11), Wolosz (3), Medynska (l) oraz Baldyga, Kurnikowska, Lukasik (1), Kaczorowska (1), Smarzek (3)

GER - BUL 3:2 (22:25; 19:25; 25:23; 25:20; 15:13)
GER: Weiss, Brinker (24), Karg (12), Fürst (16), Beier (12), Kozuch (25), Dürr (l) oraz Hanke (3), Ssuschke-Voigt (3), Thomsen, Izquierdo (1)
BUL: Kitipova (4), Rabadzhieva (17), Ruseva (12), Karakasheva (10), Filipova S. (18), Nikolova E. (16), Filipova M. (l) oraz Nenova, Nikolova D., Zarkova, Tsekova

o 3 miejsce
POL - BUL 1:3 (22:25; 25:21; 22:25; 23:25)
POL: Tokarska (10), Grejman (13), Kakolewska (15), Wojcik (10), Tomsia (13), Wolosz (5), Medynska (l) oraz Baldyga, Lukasik, Kaczorowska (3), Smarzek (1)
BUL: Kitipova (3), Rabadzhieva (17), Ruseva (10), Karakasheva (6), Filipova S. (13), Nikolova E. (20), Filipova M. (l) oraz Nenova, Nikolova D. (2), Zarkova (1), Tsekova (1)

Finał
TUR - GER 3:1 (25:17; 25:20; 25:27; 25:22)
TUR: Tokatlioglu (15), Toksoy (13), Sonsirma (14), Aydemir (5), Erdem (17), Demir (23), Karadayi (l) oraz Önal (2), Uslupehlivan (1), Özsoy, Alikaya
GER: Hanke (6), Brinker (13), Karg (4), Fürst (9), Beier (5), Kozuch (20), Dürr (l) oraz Weiss, Ssuschke-Voigt (2), Thomsen, Geerties (1), Izquierdo

Best Scorer: Margareta Kozuch, GER (45)
Best Spiker: Emilija Nikolova, BUL (48%)
Best Blocker: Eda Erdem, TUR (13)
Best Server: Denise Hanke, GER (6)
Best Setter: Naz Aydemir, TUR
Best Receiver: Gizem Karadayi, TUR
Best Digger: Dorota Medynska, POL
MVP: Neslihan Demir, TUR

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.